Poslední objednávky na zvýhodněnou DOPRAVU do výdejních míst PPL za 1,- přijímáme do 15:00 30.3.2023 !!!
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Léta jsou zábavnější bez much!
  • Kategorie blogu

Potřebujete poradit? Nevíte si rady?
25.06.2021

Léta jsou zábavnější bez much!

Jarní dny znamenají, že se začneme těšit na teplejší počasí a slunečné dlouhé dny.

S létem přichází i mouchy a stávají Mouchy odpuzují vůni česneku se obavou mnoha lidí, i když přesně to, kdy mouchy dorazí, je obecně závislé na povětrnostních podmínkách. To je ještě větší obavou pro ty, jejichž koně trápí svědění, které je pro koně i pro majitele různými způsoby zneklidňující.

Aby se minimalizoval účinek kousání much, mohou být přijaty různé opatření, včetně ustájení během rizikových období, tj. svítání a soumrak, využití masek nebo dek, které brání mouchám přistávat na koni nebo používat spreje proti muchám. Ustájení je velmi užitečná technika, ale po dlouhé zimě se těšíme, až naše koně a poníky vypustíme na co nejdelší dobu na pastvu, takže bude možná zapotřebí adekvátní úkryt. Muchařské deky mohou být velmi účinné, spreje proti mouchám jsou velmi účinné ale pouze při pravidelném používání a jednou denně nemusí stačit, aby byly účinné při ustájení 24/7. Alternativním přístupem je pomoci výživě.

Česnek, Allium sativum , je bylina s pronikavým zápachem, kterou lidé používají po staletí.Horslyx Garlic Balancer obsahuje čistý česnekový olej, který pomáhá přirozeným, účinným a dlouhotrvajícím způsobem bojovat proti problému kousání hmyzu. Přidává se také lněný olej a antioxidanty, které pomáhají podporovat imunitní systém a stav pokožky spolu s vysoce specifickým vyvažovacím balíčkem, který vyrovnává nedostatek živin v krmivu a pastvě. Volný přístupový lízání podporuje přirozený průběh krmení, který umožňuje koni samoregulaci a konzumaci Horslyxu podle potřeby. To vede k vyvážené stravě a zásobě česneku, která je k dispozici nepřetržitě, a proto vlastnosti přípravku Horslyx Garlic Balancer, které mají odrazující účinek na mouchy, nejsou závislé na osobě, která je denně navštěvuje, ale jsou jednoduše přítomny 24 hodin denně, aby pomohly snížit podráždění mouchami. a další kousavý hmyz.

Nezávislý výzkum využívající Horslyx Garlic Balancer, prováděný na Aberystwyth University, uváděl, že koně s využíváním Horslyx Garlic Balancer měli o 64,5% méně přistávacího hmyzu ve srovnání s koňmi bez Horslyx Garlic. Následná studie s koňmi, kteří již vykazovali příznaky muchaře, způsobila to, že koně nabízeným Horslyx Garlic Balancer trávili méně času drbáním spojeným s úlevou ve srovnání s neaplikovanými koňmi. Tento výzkum dospěl k závěru: „Krmení Horslyx Garlic Balancer pomohlo zmírnit podráždění způsobené obtížným hmyzem, které zase může snížit stres a vytvořit šťastnějšího, vstřícnějšího a spolupracujícího koně“.

Vyvažovač česneku Horslyx je k dispozici ve velikostech 650 g, 5 kg a další informace https://www.konska-krmiva.cz/spokojeni-kone-cz/e-search?q=horslyx .

 

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli